finansmerkezi.net Finans Merkezi İndir

Şirket İncelemeleri

Tüm İncelemeler

22 Şubat Cuma

Tüm Haberler
15:27 Fed/bullard, "fed'in Faiz Artirimlarinin Ve Bilançosundaki Tahvilleri Azaltma Programinin Sonuna Gelmiş Olmasi Büyük Olasilik"
15:27 Fed/bullard, "aralik Ayindaki Faiz Artirimi Ile çok Ileri Gittiğimizi Düşünüyorum
15:15 Fed/bullard, "enflasyon Rakamlarinin Iyileştiğini Görmek Istiyorum"
15:15 Fed/bullard, "aralik Ayindaki Faiz Artiriminda Fed'e Karşi Tutum Almiştim, şimdi Faizler Konusunda çok Ileri Gittiğimizi Hissettim"
09:29 Avrupa Parlamentosu (ap) Dış Ilişkiler Komitesi, Avrupa Birliğinin Türkiye Ile üyelik Müzakerelerini Resmen Askıya Alması önerisini Onayladı.
09:28 Venezuela Ordusu, Abd'nin Göndermeyi Planladığı Insani Yardımların ülkeye Ulaşmasını Engellemek Için Limanlarını Pazar Gününe Kadar Gemi çıkışına Kapattı. Afp'nin Ulaştığı Ordu Kararnamesinde, "güvenlik Gerekçesiyle Bütün Limanlardan Gemi çıkışları Askıya Alınmıştır" Ifadesi Yer Aldı.
09:28 Fed Başkan Yardımcısı Richard Clarida, Fed'in Faizleri Biraz Daha Artırabileceğini Ancak Bunun Kesin Olmadığını Söyledi.
09:27 San Francisco Fed Başkanı Mary Daly, Abd Ekonomisinin Karşıdan Esen Ciddi Rüzgarlar Ile Karşı Karşıya Olduğunu Ancak, Ekonomideki Büyümenin Sonuna Gelindiğine Dair Bir Işaret Bulunmadığını Söyledi.
22:17 Abd Merkez Bankası'nın Bugün Yayınladığı Federal Açık Piyasa Komitesi (fomc) Tutanakları, Abd Ekonomisinde Büyümeye Yönelik Riskler Konusunda Ifade Edilen Endişelerin Faiz Artırımlarına Ara Verilmesini Teşvik Ettiğini Gösterdi.
09:29 Bloomberg Barclays Endekslerine Göre 2019'da En Iyi Performansı Tl Cinsinden Tahviller Gösterdi-bloomberght.com
09:28 Erdoğan: Yeni Bir Göç Dalgası Yaşanması Halinde Artık Biz Bunu Tek Başına Göğüsleyemeyeceğiz
09:28 Kitaplarda Ve Dergilerde Kdv’yi Sıfıra Indiren Kanun Teklifi, Tbmm Plan Ve Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi.
09:27 Abd Başkanı Donald Trump, çin Ile Ticaret Görüşmelerini Iyi Ilerlediğini Belirtti Ve "1 Mart Sihirli Bir Tarih Değil" Sözler Ile Müzakerelerin Tamamlanması Için Belirlenen Nihai Tarihi ötelemeye Açık Olduğuna Işaret Etti.
09:26 Fed, Washington'daki Ofislerinin Bugün Kötü Hava şartları Nedeniyle Kapalı Olacağını Ancak 29-30 Ocak Tarihlerinde Yapılan Federal Açık Piyasa Komitesi Toplantısının Tutanaklarının Planlandığı Gibi Bugün Açıklanacağını Duyurdu. Tutanaklar Türkiye Saati Ile 22.00'da Açıklanacak.
09:25 Britanya'nın Brexit Bakanı Stephen Barclay, Britanya'nın Avrupa Birliği'ne Bugün Yeni Hukuki öneriler Sunacağını Ve Bu önerilerin Brexit Görüşmelerinden Bir Anlaşmanın çıkması Için Yeterli Olacağını Savundu.
09:25 Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez, Muhalefetin ülkeye Yeni Bir Hükümet Dayatmaya çalışmadan önce "devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun Destekçilerinin Cesetlerini çiğnemesi Gerektiğini" Söyledi.
09:24 Fed/williams, "büyüme Veya Enflasyon Görünümü Değişmedikçe Faiz Artırımına Ihtiyaç Yok"
09:24 Abd Temsilciler Meclisi "suudi Arabistan'a Nükleer Santral Projesi" Için Soruşturma Başlattı-bbc
09:23 Bloomberg News'un Hsbc'nin Dün Açıkladığı 2018 Yılı Mali Sonuçlarından Derlediği Habere Göre Hsbc Holdings Plc, Türk Lirası'nda çöküşün Yaşandığı Ağustos Ayırnda Tek Bir Günde 120 Milyon Dolar Civarında Kar Etti.
09:23 Hsbc, Türkiye'deki Ağustos'ta Yaşanan Kur Hareketlerinden Bir Günde 120 Milyon Dolar Kazandı
09:22 Boj/kuroda, "cari Gevşek Para Politikasinin Zayif Yene Yol Açtiğini Düşünmüyorum, Boj'un Para Politikasi Kurlari Hedef Almiyor"
09:22 Boj/kuroda, "kurlar üzerinde Etkli Olan Bir çok Faktör Var, Getiri Farklari Da Kur Hareketlerini Etkileyebilir"
16:53 Fed/mester, "eğer Ekonomi Beklediğim Gibi Performans Gösterir Ise Fed Faiz Oranlarinin Biraz Daha Yüksek Olmasi Gerekebilir"
16:41 El-erian, "abd Varliklarini, Avrupa Ve Gelişmekte Olan Piyasa Varliklarina Tercih Etmeye Devam Ediyorum"
09:38 Boj/kuroda: Eğer Yen Fiyat Istikrarı Patikasına Zarar Verir Ise Politika Gevşetmeye Hazırız"
09:38 çin Başbakan Yardımcısı Han: çin'in Ekonomi üzerinde Baskıyı Hafifletmek Için Vergileri Indirmesi Gerekli
09:37 Türk Hava Yollari Ile Bvmw ( Almanya Kobiler Birliği) Stratejik Ortaklik Için Niyet Bildirgesi Imzaladi
09:36 Almanya Ekonomi Bakani: Trump'in Sonunda Danişmanlarini Dinleyeceğine Inaniyorum
09:36 Abd Başkanı Donald Trump, Venezuela Devlet Başkanı Nicols Maduro Için, "vatansever Değil, Küba’nın Kuklası" Dedi.
09:01 Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “tecrübeli Bir Kaptanımız Var. Daha önce Bu Kaptan Gemiyi Nasıl Limana Sağ Salim Ulaştırdıysa Bu Seferde Sağ Salim Limana Ulaşacağız” Dedi.
09:00 Abd Venezuela Yönetimi Yetkililerine Karşı Yeni Yaptırımlar Açıkladı. Devlet Başkanı Nicolas Maduro üzerindeki Baskıyı Arttırmaya çalışan Washington, Yaptırım Listesine Venezuela’nın Petrol şefi Ve Kilit Istihbarat Yetkililerini De Dahil Etti.
09:00 Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, Hayal Kırıklığı Yaratan Perakende Satış Ve Sanayi üretim Verilerinin Ekonominin Beklenenden Daha Hızlı şekilde Yavaşlayacağına Işaret Etmediğini, Büyümenin Trendin üzerinde Olacağı Beklentisini Devam Ettirdiğini Söyledi.
08:59 Abd Başkanı Donald Trump, çin Ile Ticaret Görüşmelerinin "son Derece Iyi" Ilerlediğini Ve Abd'nin Pekin Ile "gerçek" Bir Ticaret Anlaşmasına Sahip Olmaya Hiç Olmadığı Kadar Yaklaştığını Söyledi.
08:59 San Francisco Fed Başkanı Mary Daly, Ekonomik Büyümede Yavaşlamaya Ve Cansız Enflasyona Işaret Ederek, Abd'de Bu Yıl Faizlerin Artırılması Için Neden Görmediğini Söyledi.
17:29 Albayrak: Ekonominin Direksiyonunda, Hem Gaz Hem Fren Var, Gazi Köklemeyi Yahut Freni Köklemeyi Beklemesinler, Dengeli Hareket Edeceğiz
17:29 Albayrak: Türkiye Ekonomisi çok Güçlü, Emin Adimlarla Ilerliyoruz
14:58 Deutsche Bank, Fed'in Bu Yıl Ve Gelecek Yıl Yapacağını öngördüğü Faiz Artırımları Için Tarih Beklentilerini öteledi. Fed'den Faiz Artırımı Beklentilerini 3'er Ay öteleyerek Eylül 2019 Ve Mart 2020 Olarak Duyuran Deutsche Bank, 2020 Yılı Için Bir Faiz Artırımı Daha Yapılacağı Beklentisinden Ise Vazgeçti.
14:20 Amerikali Yetkili: Her Iki Tarafin çikarlarina Paralel Bir Anlaşmaya Varmak Için çin Ile Birlikte çalişmaya Istekliyiz"
14:19 çin/xi, "abd Ile Ticaret Müzakereleri Gelecek Hafta Washington'da Devam Edecek"
14:19 çin/xi, "çin Ve Abd'in Her Iki Taraf Için Faydali Olacak, Kazan-kazan Bir Anlaşmaya Varabileceklerini Umuyorum"
09:38 çin Dişişleri Bakanliği, "devam Eden Ticaret Müzakereleri Konusunda Henüz Bir Bilgi Yok"
09:38 Goldman Sachs, "avam Kamarasi'nda Anlaşmasiz Brexit'ten Kaçinmak Isteyen Bir çoğunluk Var, Ancak Ikinci Bir Referandum Için Henüz çoğunluk Yok"
09:37 Abd Temsilciler Meclsi Hükümetin Yeniden Kapanmasını önleyecek Sınır Güvenliği Tasarısını Onayladı, Trump'a Gönderdi
09:37 Jp Morgan, Perakende Satışların Aralık Ayında Yüzde 1,2 Gerilemesi Sonrasında Abd'nin 4. çeyrek Için Gsyh Büyüme Tahminini Yüzde 2,60'dan 2,0'a Düşürdü.
09:36 Fed Yönetim Kurulu üyesi Lael Brainard, Fed'in 4 Trilyon Dolar Büyüklüğündeki Bilançosunu Daraltma Operasyonunun Bu Yılın Sonundan önce Durdurması Gerektiğini Söyledi.
09:35 Abd'de Dün Açıklanan Aralık Ayı Perakende Satış Verisi Sonrası Abd Için 2018 4. çeyrek Gsyh Tahminini Düşürenler Arasına Barclays Plc De Katıldı. Barclays, Abd Için 4. çeyrek Gsyh Büyüme Tahminini Yüzde 2,8'den 2,1'e Indirdi.
09:35 Abd Başkani Trump, Sinir Güvenliği, Duvar Planlari Konusunda Bugün Türkiye Saati Ile 18.00'da Konuşma Yapacak
09:34 Financial Times Gazetesinin Haberine Göre Abd Ve çin Arasında Pekin'de Devam Eden Ticaret Müzakerelerinde, Bugün Sonuna Kadar En Azından Bir "mutabakat Zaptı" Yapılması Noktasına Gelinmeye çalışılıyor.